• marinapcm

איך לחשב מחיר? ואיך להרוויח?


היי,

אני אתן לך דוגמה אחת מהעסק שלי, ואראה לך איך אני עונה לשאלה: כמה עולה לי מניקור?

כדי לבדוק זאת, אני צריכה לכלול את כל ההוצאות והרווחים שאני רוצה לקבל, בתוך מחיר השירות.

למשל כדי לעשות מניקור אני צריכה חומרים האלה:

מייבש לק, סבון, שמן, מרכך עור, קרם ידיים, פילינג, נייר מגבת

ובנוסף: זמן העבודה, חשמל שאני צורכת במהלך העבודה, שכר דירה, מים, ארנונה.

הוצאות קבועות בעסק שלי גבוהים יחסית לעסק ביתי, כך שהמחיר עבור השירות שלי בוודאי חייב להיות גבוה מהמחיר שלך אם את עובדת מהבית.

את הוצאת לחודש נחלק לכמות שעות עבודה של העסק בחודש וזמן המניקור עצמו. כמובן נותנים קבלה, משלמים מיסים ומשלמים את אגרת כרטיס אשרי.


כדי שיהיה ברור בניתי טבלה באקסל והכנסתי לשם את כל הנתונים והנה תראי מ שיצא..

שם כמות מ"ל מחיר כמות נדרשת מחיר

מייבש לק 18 20 0.7 0.78

סבון 1000 30 7 0.21

שמן 500 103 0.3 0.06

מרכך עור 150 79 0.3 0.16

קרם ידיים 150 29 3.5 0.68

פילינג סבון 250 180 7 5.04

לק 17 17.7 0.7 0.73

נייר מגבת 100 20 0.5 0.10

זמן ביצוע 60 50 30 25.00

הוצאות קבועות 40 20.00

קבלה 0.01 1 0.01

עמלת ויזה 1.40% 0.74

צמר גפן 100 9.9 1 0.10

אצטון 1000 19 3 0.06

תוספת גישור 2.25

מ"מ 17% 9.10

סה"כ 65.00


יוצא שבעסק שלי מניקור ללקוחה אמור לעלות 65 ש"ח..

אבל כשאני מרכיבה מניקור ולק ג'ל המחיר של כל אחד מהמרכיבים יורד כי זמן ביצוע מניקור מתקזז עם מריחת לק ג'ל.

זאת הסיבה שהמחיר של לק ג'ל עם מניקור בעסק שלי (נכון לתאריך 20/07/2022) עולה 150 שקלים


ואני חושבת לעלות אותו יותר. כי הוצאות עולות ואני רוצה להרוויח יותר.


תשמעי, כשאת מחשבת את המחירים, קל לך להעלות אותם כשמחירי חומרי הגלם גדלים. וקל להסביר את זה ללקוחה.

לכן, כדי להעלאות מודעות לעסק וביטחון עצמי, אני ממליצה לחשב את כל המחירים ולבדוק מה הוא הרווח שלך מכל לקוחה היום.

אז אם את צריכה עזרה בזה, אני אשמח לעזור.

המשך יום טוב והצלחה ברווחים.

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול